Accessories Tripp-Lite CS48USBW
CS48USBW
| Technical Information | |
|---|---|
| Total Number of Shelves | 3 |
| Features |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Power |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material |
|
| Form Factor |
|
| Height | 35.60" |
| Width | 23.62" |
| Depth | 21.60" |
| Weight (Approximate) | 148.81 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |