Accessories Tripp-Lite BHDBT-T-SI-4X2
BHDBT-T-SI-4X2
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Number of Input Devices Supported | 4 |
| Maximum Operating Distance | 500 ft |
| Video | |
|---|---|
| Graphics Modes | 4K |
| Maximum Video Resolution | 3840 x 2160 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| HDMI In | Yes |
| Serial Port | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 2 |
| Number of HDMI Inputs | 4 |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Twisted Pair Cable Standard | Category 6a |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Transmitter Height | 1.20" |
| Transmitter Width | 9.30" |
| Transmitter Depth | 3.90" |
| Form Factor |
|
| Transmitter Weight (Approximate) | 3.50 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |