| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Input Devices Supported | 4 |
| Device Supported | Display |
| Number of Displays Supported | 4 |
| Video | |
|---|---|
| Graphics Modes | Full HD |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI In | Yes |
| HDMI Out | Yes |
| Serial Port | Yes |
| Number of HDMI Inputs | 4 |
| Number of HDMI Outputs | 4 |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 5 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 1.2" |
| Width | 9.2" |
| Depth | 3.9" |
| Weight (Approximate) | 1.45 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards | TAA |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |