| Technical Information | |
|---|---|
| Plug/Connector Type | Terminal Block |
| Receptacles | Hardwired |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Output Voltage |
|
| Maximum Frequency | 50 Hz |
| Peak Power Load | 6000 W |
| Continuous Power Load | 3000 W |
| Waveform Type | Sine Wave |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 10.1" |
| Width | 8.9" |
| Depth | 12.4" |
| Weight (Approximate) | 64.80 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |