| Product Information | |
|---|---|
| Maximum Adjustable Width | 15.75" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.75" |
| Width | 2.75" |
| Depth | 10.50" |
| Weight (Approximate) | 1.20 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Compatibility |
Ideal for networking and telecom applications where upright tower UPS placement is required |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |