| Technical Information | |
|---|---|
| Storage Capacity | 64 GB |
| Features |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB 3.0 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color |
|
| Form Factor | External |
| Height | 0.4" |
| Width | 0.8" |
| Length | 2.5" |
| Weight (Approximate) | 0.173 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Supported Operating Systems:
|
| Country of Origin | Taiwan |