| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Memory Cards | 1 |
| Storage Capacity | 128 GB |
| Speed Class Rating | Class 10 |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | SDXC |
| Width | 0.9" |
| Thickness | 82.7 mil |
| Length | 1.3" |
| Weight (Approximate) | 0.07 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
|