Accessories Touch Dynamic UB5E4A-C721D6
UB5E4A-C721D6
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Type | Celeron |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Processor Speed | 2.30 GHz |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 4 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Storage | |
|---|---|
| Solid State Drive Capacity | 128 GB |
| Solid State Drive Interface | M.2/SATA |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 15.6" |
| Display Screen Type | LED |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Controller Model | HD Graphics 500 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Cash Drawer Port | Yes |
| Serial Port | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 IoT Enterprise (64-bit) |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Power |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 13" |
| Depth | 9" |
pulse-ultra-aio.pdf UB5E4A-C721D6