| Lock | |
|---|---|
| Lock Configuration Type | Combination Lock |
| Lock Configuration Feature | Serialized |
| Locking Combination | 4-digit |
| Cable Diameter | 0.16" |
| Cable Length | 6.50 ft |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Galvanized Steel |
| Height | 2.1" |
| Width | 80" |
| Depth | 0.9" |
| Weight (Approximate) | 4.80 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Durability | Cut Resistant |
| Device Supported | Notebook |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |