| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Tablet |
| Number of Displays Supported | 3 |
| Maximum Load Capacity | 11.02 lb |
| Maximum Screen Size Supported | 22" |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern |
|
| Product Material |
|
| Height | 4.53" |
| Width | 6.22" |
| Length | 4.53" |
| Weight (Approximate) | 15.87 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
mod-munite-star_micronics-accessories-datasheet.pdf MOD-MUNITE