| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cordless |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Number of Ring Tones | 10 |
| Features |
|
| Phone Book/Directory Memory | 1000 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Frequency Range | 2.40 GHz to 5 GHz |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 2.2" |
| Screen Type | LCD |
| Screen Resolution | 240 x 320 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Headset Port | Yes |
| Controls/Indicators | |
|---|---|
| Buttons & Keys |
|
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Talk Time | 8 Hour |
| Battery Standby Time | 80 Hour |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 5.8" |
| Width | 2.1" |
| Depth | 1" |
| Weight (Approximate) | 5.10 oz |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
84-series.pdf 2200-37290-001