| Technical Information | |
|---|---|
| Storage Capacity | 2 TB |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | No |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Drive Type | External |
| External Drive Type | Portable |
| Form Factor | Plug-in Card |
| Height | 2.1" |
| Width | 1.2" |
| Length | 0.3" |
| Weight (Approximate) | 1.06 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
|
| Device Supported | Gaming Console |
| Country of Origin | Thailand |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |