| Technical Information | |
|---|---|
| Storage Capacity | 2 TB |
| Drive Performance | |
|---|---|
| Spindle Speed (rpm) | 7200 |
| Buffer | 128 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Drive Interface | SAS |
| Drive Interface Standard | 12Gb/s SAS |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Drive Type | Internal |
| Form Factor | 2.5" |
| Height | 0.6" |
| Width | 2.8" |
| Depth | 4" |
| Weight (Approximate) | 6.99 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Device Supported | Server |
| Country of Origin | Thailand |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |