Accessories Rocstor Y10A228-B1
Y10A228-B1
| Technical Information | |
|---|---|
| Host Interface | USB Type C |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of USB Ports | 4 |
| Number of USB 3.0 Ports | 4 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Form Factor | External |
| Height | 1" |
| Width | 1.5" |
| Length | 10.5" |
| Weight (Approximate) | 2.10 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |