Accessories Rocstor Y10A173-W1
Y10A173-W1
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB 3.1 Type C |
| Total Number of Ports | 1 |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 0.7" |
| Width | 0.9" |
| Depth | 8" |
| Weight (Approximate) | 0.36 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |