| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Maximum Operating Range | 2.90" |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 6" |
| Width | 1.9" |
| Depth | 0.9" |
| Weight (Approximate) | 4.30 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |
mounts.pdf 71631