Accessories Raytec VAR2-I8-1-C
VAR2-I8-1-C
| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 7" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 5" |
| Weight (Approximate) | 3.60 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
Illuminator:
Integrated Standard Features
Advanced Features (accessed via VARIO remote control)
|
| Application/Usage | Surveillance |
| Certifications & Standards | IP66 |
| Country of Origin | United Kingdom |