| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Maximum Load Capacity | 2 lb |
| Mount Pattern | Universal |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Product Material |
|
| Length | 13.75" |
| Weight (Approximate) | 1.07 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage | Vehicle |
| Compatibility | Apple - iPad |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |