| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Features | Adhesive |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Product Material | High Strength Composite |
| Width | 5.38" |
| Length | 7" |
| Weight (Approximate) | 11.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |