| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Features | Spring Loaded Mechanism |
| Rugged | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern | 75 x 75 |
| Product Material | High Strength Composite |
| Height | 11.80" |
| Width | 12.70" |
| Depth | 4.30" |
| Weight (Approximate) | 2.28 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage | Vehicle |
| Compatibility |
Zebra Tablet:
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |