| Technical Information | |
|---|---|
| Video Wall Compatible | Yes |
| Ingress Protection (IP) Rating | IP30 |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Number of Screens | 1 |
| Display Screen Type | LCD |
| Display Resolution | 200 x 200 |
| High Dynamic Range (HDR) | Yes |
| Pixel Pitch | 98.4 mil |
| Backlight Technology | LED |
| Number of Modules Per Cabinet | 2x2 |
| Video | |
|---|---|
| Dynamic Contrast Ratio | 5,000:1 |
| Brightness | 1200 Nit |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mount Type |
|
| Height | 19.6" |
| Width | 19.6" |
| Depth | 3" |
| Weight (Approximate) | 39.15 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Indoor |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |