Accessories Planar 998-2159-00
998-2159-00
| Technical Information | |
|---|---|
| Bezel Width | 0.10" |
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Type | Cortex A73 |
| 2nd Processor Type | Cortex A53 |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 3 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Number of Screens | 1 |
| Viewable Screen Size | 86" |
| Display Screen Type | LCD |
| Touchscreen | Yes |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Number of Simultaneous Touchpoints | 20 |
| Display Resolution | 3840 x 2160 |
| Pixel Pitch | 19.4 mil |
| Backlight Technology | Direct View LED |
| Graphics Controller Model | Mali-G51 |
| Video | |
|---|---|
| Color Depth | 10-bit |
| Brightness | 350 Nit |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Serial | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Android 8.0 |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Weight (Approximate) | 139 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| TAA Compliant | Yes |