Accessories Planar 997-9363-00
997-9363-00
| Technical Information | |
|---|---|
| Viewable Screen Size | 23.8" |
| Screen Mode | Full HD |
| Pixel Pitch | 0.27500 mm x 0.27500 mm |
| Response Time | 14 ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Mount Type |
|
| Backlight Technology | Edge LED |
| Video | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Brightness | 250 Nit |
| Audio | |
|---|---|
| Speakers | Yes |
| Touchscreen Information | |
|---|---|
| Touchscreen Type | Projected Capacitive |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Built-in Devices | USB Hub |
| Power Description | |
|---|---|
| Operating Power Consumption | 28 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Width | 21.3" |
| Depth | 1.9" |
| Width with Stand | 21.30" |
| Depth with Stand | 9.40" |
| Weight (Approximate) | 6.70 lb |
| Weight with Stand (Approximate) | 11.70 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) 2 |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |