Accessories Planar 997-8286-00
997-8286-00
| Technical Information | |
|---|---|
| Screen Size Class | 22" |
| Viewable Screen Size | 22" |
| Screen Mode | Full HD |
| Response Time | 14 ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Backlight Technology | Edge LED |
| Video | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Brightness | 250 Nit |
| Audio | |
|---|---|
| Speakers | Yes |
| Touchscreen Information | |
|---|---|
| Touchscreen Type | Projected Capacitive |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Operating Power Consumption | 27 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Product Color | Black |
| Height | 11.8" |
| Width | 19.3" |
| Depth | 1.9" |
| Weight (Approximate) | 7.90 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS 2 |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |