Accessories Planar 997-8050-00
997-8050-00
| Technical Information | |
|---|---|
| Features |
|
| Memory | |
|---|---|
| Memory Card Supported | microSD |
| Image | |
|---|---|
| Image Formats |
|
| Video | |
|---|---|
| Video Formats |
|
| Scan Format | 2160p |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Wireless LAN | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Audio Line Out | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Android |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Consumption | 7 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 4.7" |
| Width | 7.1" |
| Depth | 1.2" |
| Weight (Approximate) | 11.68 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |