| Technical Information | |
|---|---|
| Display Type Supported | LCD |
| Height Adjustable | Yes |
| Maximum Adjustable Stand Height | 13" |
| Minimum Screen Size Supported | 24" |
| Maximum Screen Size Supported | 32" |
| Maximum Load Capacity | 26.50 lb |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mounting Pattern |
|
| Form Factor | Desktop |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
|
| Certifications & Standards | TAA |