| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Displays Supported | 3 |
| Display Type Supported | LCD |
| Height Adjustable | Yes |
| Maximum Adjustable Stand Height | 13" |
| Minimum Screen Size Supported | 17" |
| Maximum Screen Size Supported | 24" |
| Maximum Load Capacity | 58.20 lb |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mounting Pattern |
|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 46.65" |
| Width | 19.98" |
| Depth | 12.09" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Certifications & Standards |
VESA:
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |