| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Maximum Load Capacity | 300 lb |
| Maximum Screen Size Supported | 98" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 20.30" |
| Width | 38" |
| Depth | 3.50" |
| Weight (Approximate) | 37.30 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility | Planar QE Series Flat Panel Displays |