| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported | Notebook |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 12 V DC |
| Input Voltage Range | 12 V DC - 32 V DC |
| Maximum Output Power | 120 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 2.5" |
| Width | 5.5" |
| Length | 8" |
| Weight (Approximate) | 1.39 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Panasonic Toughbook Notebooks:
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |