| Technical Information | |
|---|---|
| Operating Frequency Range | 2.4 GHz |
| Antenna Gain | 14.1 dBi |
| Cable Length | 1 ft |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Number of Connectors | 1 |
| Connector Type |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 3.70" |
| Width | 1.50" |
| Depth | 1.50" |
| Form Factor | Yagi |
| Weight (Approximate) | 1.30 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Television |
| Additional Information |
|
| Compatibility | Motorola AP 5131 |