| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth |
| Movement Detection | BlueTrack |
| Total Number of Buttons | 2 |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Chemistry | Alkaline |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Gray |
| Product Color | Light Gray |
| Height | 0.6" |
| Width | 2.2" |
| Depth | 5.1" |
| Weight (Approximate) | 2.89 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Platform Supported | PC |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |