Photo ID Cameras from Logitech.
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Effective Resolution | 2 Megapixel |
| Interpolated Resolution | 8 Megapixel |
| Maximum Image Resolution | 1920 x 1080 |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Widescreen | Yes |
| Lens | |
|---|---|
| Focus Modes | Auto-focus |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Microphone | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB 2.0 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 1.4" |
| Width | 2.7" |
| Depth | 1.6" |
| Weight (Approximate) | 4.87 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| System Requirements |
Basic Requirement
HD Requirement
|
| Device Supported | Computer |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Additional Warranty Information |
2-year limited |