| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported | Notebook |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage Range | 11 V DC - 16 V DC |
| Output Voltage | 20 V DC |
| Maximum Output Current | 3.50 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 1.2" |
| Weight (Approximate) | 12 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Twinhead Durabook Notebooks:
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |