| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported | Mobile PC |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage Range | 12 V DC - 32 V DC |
| Output Voltage | 5 V DC |
| Maximum Output Current | 2 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5" |
| Width | 2.4" |
| Depth | 1.3" |
| Weight (Approximate) | 11 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Compatibility | Elbit R-PDA Handheld Computers |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |