| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Range | 11 V DC - 32 V DC |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Maximum Output Current | 7 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5" |
| Width | 3" |
| Depth | 1.2" |
| Weight (Approximate) | 12 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |