| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported | Printer |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage Range | 11 V DC - 16 V DC |
| Output Voltage | 19 V DC |
| Maximum Output Current | 3.50 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5" |
| Width | 3" |
| Depth | 1.2" |
| Weight (Approximate) | 12 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
HP 100 Printer |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |