| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported | Printer |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 12 V DC |
| Input Voltage Range | 11 V DC - 16 V DC |
| Output Voltage | 24 V DC |
| Maximum Output Current | 2.50 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.2" |
| Width | 3" |
| Depth | 2.3" |
| Weight (Approximate) | 6.50 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Epson POS Printer:
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |