| Product Information | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 352 lb |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern |
|
| Minimum Screen Size Supported | 55" |
| Maximum Screen Size Supported | 98" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 26" |
| Width | 64" |
| Length | 52" |
| Weight (Approximate) | 97 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | LG - CreateBoard Series |
| Country of Assembly | China |