| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Number of Input Devices Supported | 4 |
| Device Supported | Display |
| Number of Displays Supported | 1 |
| Video | |
|---|---|
| Graphics Modes | 8K |
| Maximum Video Resolution | 7680 x 4320 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI In | Yes |
| HDMI Out | Yes |
| USB | Yes |
| Number of USB Ports | 1 |
| Number of HDMI Inputs | 4 |
| Number of HDMI Outputs | 1 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 0.7" |
| Width | 4.7" |
| Depth | 2.6" |
| Weight (Approximate) | 7.05 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|