| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Computers Supported | 4 |
| Number of Local Users Supported | 1 |
| Video | |
|---|---|
| Maximum Video Resolution | 4096 x 2160 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Number of USB Ports | 8 |
| Number of DisplayPorts | 10 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Desktop |
| Height | 2.1" |
| Width | 13.9" |
| Depth | 6.1" |
| Weight (Approximate) | 3.55 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |