| Technical Information | |
|---|---|
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.1 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB Type A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Compact |
| Height | 0.3" |
| Width | 0.4" |
| Weight (Approximate) | 0.18 oz |
| Shipping Height | 6.37" |
| Shipping Width | 4.60" |
| Shipping Depth | 0.74" |
| Shipping Weight (Approximate) | 1.28 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |