Accessories Intel CM8071504553828
CM8071504553828
| Technical Information | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Core | Dodeca-core (12 Core) |
| Clock Speed | 3.60 GHz |
| Overclocking Speed | 5 GHz |
| L2 Cache | 12 MB |
| L3 Cache | 25 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 7 nm |
| Processor Threads | 20 |
| Processor Socket | Socket LGA-1700 |
| Processor Generation | 12th Gen |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Graphics Controller Model | UHD Graphics 770 |
| Number of Monitors Supported | 4 |
| Power Description | |
|---|---|
| Thermal Design Power | 190 W |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Thermal Specification | 212°F (100°C) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Width | 1.8" |
| Depth | 1.5" |