Accessories Intel CM8071504549230
CM8071504549230
| Technical Information | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Core | Hexadeca-core (16 Core) |
| Clock Speed | 3.20 GHz |
| Overclocking Speed | 5.30 GHz |
| L2 Cache | 10 MB |
| L3 Cache | 30 MB |
| Process Technology | 10 nm |
| Processor Threads | 24 |
| Processor Socket | Socket LGA-1700 |
| Processor Generation | 12th Gen |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Graphics Controller Model | UHD Graphics (iGPU) |
| Power Description | |
|---|---|
| Thermal Design Power | 125 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Weight (Approximate) | 4.16 oz |