Accessories Intel CM8067702870931
CM8067702870931
| Technical Information | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Clock Speed | 3.80 GHz |
| Overclocking Speed | 4.20 GHz |
| Direct Media Interface | 8 GT/s |
| L2 Cache | 1 MB |
| L3 Cache | 8 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 14 nm |
| Processor Socket | Socket H4 LGA-1151 |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Graphics Controller Model | HD Graphics P630 |
| Number of Monitors Supported | 3 |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 1.5 V DC |
| Thermal Design Power | 73 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Width | 1.5" |
| Depth | 1.5" |