Accessories Intel BX80646G3420
BX80646G3420
| Technical Information | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Core | Dual-core (2 Core) |
| Clock Speed | 3.20 GHz |
| L1 Cache | 128 KB |
| L2 Cache | 512 KB |
| L3 Cache | 3 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 22 nm |
| Processor Technology |
|
| Processor Socket | Socket H3 LGA-1150 |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Graphics Controller Model | HD Graphics |
| Integrated Graphics | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Thermal Design Power | 54 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 3.2" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 1.5" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported | PC |
| Compatibility |
Chipset Intel Z97 Chipset (Intel DH82Z97 PCH) System
Server/Workstation Board
|