Accessories Hyundai Technology HTN4020MPC02
HTN4020MPC02
| Processor | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Celeron |
| Processor Model | N4020 |
| Chipset | |
|---|---|
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 4 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Storage | |
|---|---|
| Total Solid State Drive Capacity | 128 GB |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11b/g/n/ac |
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Total Number of USB Ports | 5 |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 1 x USB Type-C |
| Number Of Ethernet Ports | 1 |
| VGA | Yes |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Frequency |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Form Factor | Mini PC |
| Height | 1.3" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 5.3" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage | Business |