| Technical Information | |
|---|---|
| Media Capacity | 3 x 550 Sheet |
| Total Media Capacity | 1650 |
| Media Size | Custom Size |
| Media Type |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 18.9" |
| Width | 26" |
| Depth | 26.3" |
| Weight (Approximate) | 50.04 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
HP LaserJet Enterprise Printers:
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 90 Day |
| Additional Warranty Information |
90 Day HP Dealer Exchange. Warranty and support options vary by product, country and local legal requirements. Go to hp.com/support to learn about HP award winning service and support options in your region. |