| Product Information | |
|---|---|
| Sheet Size | 24" x 100 ft |
| Core Diameter | 2" |
| Grammage | 210 g/m² |
| Sheet Thickness | 10.20 mil |
| Surface Finish | Matte |
| Brightness | 91 |
| Opacity Percentage | 98% |
| Opacity Standard | TAPPI T-425 |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material |
|
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
HP - Large Format Printer |