| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Maximum Load Capacity | 23.15 lb |
| Maximum Screen Size Supported | 32" |
| Features |
|
| Rugged | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mounting Pattern | 100 x 100 |
| Height | 10.83" |
| Width | 6.34" |
| Length | 2.46" |
| Weight (Approximate) | 1.59 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
HP Thin Clients:
|
| Country of Origin | China |