| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported | Notebook |
| Replaceable Stylus Tip | Yes |
| Stylus Point Size | 70.9 mil |
| Stylus Type | Active |
| Bluetooth | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Gray |
| Length | 5.8" |
| Diameter | 0.4" |
| Weight (Approximate) | 0.53 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
HP Notebooks:
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |